Převoz, respektive skladování velkého množství zboží, je obtížnou disciplínou a vyžaduje hlavně důsledné plánování. Stejně důležité jsou však bedny a přepravky, ve kterých je zboží uloženo. Na jejich kvalitě skutečně záleží velkou měrou.

Odolnost je na prvním místě

Pro každého přepravce je důležité, aby byly přepravky maximálně kvalitní. Když budou rychle degradovat, může se tím ohrozit i ochrana zboží, což je samozřejmě nemyslitelné. Proto se dnes používají hlavně přepravky z plastu, který má celou řadu pozitivních vlastností.

Zásadní je samozřejmě odolnost. Během přepravy jsou bedny často vystaveny velkým tlakům, potažmo karambolům. Navíc někdy mohou přijít i do kontaktu s různými kyselinami. Některé pochopitelně zvládnou rozežrat také plast, nicméně existuje velké množství hlavně slabších kyselin, které na typické europřepravky nemají žádný účinek.

Snadné čištění

V plastových přepravkách je možné převážet a dlouhodobě skladovat takřka všechno, a to i při nízkých teplotách. Jsou vhodné jak pro různé pracovní nástroje, tak i pro elektroniku a v neposlední řadě se tak přemisťují i potraviny, a to nejen ty zabalené.

Aby toto bylo možné, musí se samozřejmě přepravky často čistit. Na rozdíl od dřevěných beden se nejedná o nic složitého. Plast není porézní, což mimo jiné znamená, že se do něj nezažírá špína, a hlavně se proto v tomto materiálu neuchovávají různé pachy. To by byl velký problém, jelikož tyto pachy by pak přejímalo i další zboží.

Plast stačí umýt pomocí saponátu a následně mu dopřát spršku z hadice. Žádné náročné drhnutí obvykle není z výše popsaných důvodů potřeba.

Popelnice něco vydrží

Mimo přepravek se běžně vyrábí z plastu také popelnice. I plastové popelnice potřebují být houževnaté, avšak zároveň rovněž poměrně lehké, aby se s nimi dále dobře manipulovat. Takovéto popelnice, stejně jako přepravky, u nás vyrábí společnost PK Group.

Tvorba webových stránek: Webklient