Každý z nás si určitě dopřál při brzkém vstávání do práce, horký šálek černé kávy, aby si doplnil dostatek energie a síly na pracovní den. A kdo nemá tolik času, může si zajít do kavárny a objednat si podle své libosti. Nyní, pokud jste labužníci a rádi ochutnáváte nové a netradiční kávové nápoje, máte možnost ochutnat jednu z nejkvalitnějších a nejdražších káv Kopi Luwak.

Za jeden hrníček této netradiční kávy zaplatíte až 600 dolarů. Na české koruny v přepočtu 100 000 korun. Jakmile ochutnáte kávu Kopi Luwak, pocítíte na jazyku její kořeněnou chuť s jemnými tóny karamelu a čokolády. Je to jedna z nejdražších káv světa.

Tato dobrota vzniká velmi netradičním způsobem. Kopi Luwak se vyrábí z výkalů kunovité šelmy cibetky. Káva se vyrábí na Filipínách a v Indonésii, kde hojně žijí ve volné přírodě. Mezi jejich potravu patří nejen malí savci a hmyz, ale i tropické ovoce. A káva.

Tato káva se začala prodávat na konci 19. století. Její objev souvisel s tím, že holandští majitelé zakazovali domorodcům, aby požívali kávu.Vynalézaví domorodci však našli způsob, jak zákaz obelstít– používali kávu z cibetčího trusu.

A proč má káva Kopi Luwak tak astronomickou cenu? Cibetky v zajetí odmítají požívat kávu, protože jsou ve velkém stresu. Ale komu se podaří chovat cibetky v zajetí, aby pojídaly zrnka kávy, bude mít zlatý důl. Proto je produkce této kávy nízká a ceny stále vysoké.

Tvorba webových stránek: Webklient