Krom toho, že se lidé stále méně hýbou a tím více i kynou, mají i celou řadu jiných nezdravých návyků. Hlavně to platí pro profese, které jsou nuceny celé dny sedět u počítače. Špatná židle, případně její nesprávné nastavení mohou vést až k bolestem zad a dalším nesnázím.

Ani neustálé hledění do mobilních přístrojů typu telefon či iPad není zrovna zdravé. Nejenže se takto ničí oči, ale i v tomto případě to může odnést páteř. Proto je vhodné tento druh zábavy omezit, případně si pomoci jinak.

Stojan pro běžné použití

Zabránit svalovým dysbalancím při práci s mobilním telefonem lze relativně snadno, a sice koupí speciálního stojanu, někdy nazývaného též husí krk. Díky němu je možné mobil nastavit na stole do různých výšek. Stačí jen stojan vhodně seřídit a mělo by být po problémech. Minimálně doma je možné takto fungovat.

I iPad je možné mít na stojanu, nicméně pouze při sledování filmů, případně během hraní her. Pokud ho však budete chtít použít třeba k práci, příliš vám nepomůže. Klávesnice k iPadu totiž nemůže jen tak viset v prostoru, a navíc by znamenala další zátěž, což už by některé levnější typy stojanů nemusely zvládnout unést.

Abyste si nakonec nevytvořili hrb, budete si muset přizpůsobit své pracovní prostředí tak, aby vyhovovalo vašemu tělu. iPad zkombinovaný s klávesnicí není v podstatě ničím jiným než menším laptopem. A podle toho je potřeba postupovat.

Vhodná židle i stůl

Ideální stav je hledět na obrazovku mírně shora, ovšem ne moc. Zásadním faktorem je brada, která musí být zatažená směrem ke krku. Rozhodně by vám neměla trčet ven. Dobře zasunutou bradu poznáte podle podbradku, jenž se vám tím vytvoří.

Hodně záleží na židli, respektive stole. Je potřeba, aby výška byla tak akorát. Ruce by měly být podepřeny o opěradla a částečně o stůl, nohy se musí pevně dotýkat země. V případě, že tyto základní rady dodržíte, neměli byste mít v budoucnu větší potíže.

Tvorba webových stránek: Webklient