Investování může být zajímavým přivýdělkem i koníčkem. Záleží na tom, jaké zvolíte pro investování zboží. Pokud přemýšlíte nad investováním do alkoholu, pak budete pro začátek potřebovat alespoň základní rady. Podíváme se na zajímavou investici, která se může bez problému stát i koníčkem. Řeč je přesněji řečeno o investování do whisky. Jde o druh alkoholu, který je oblíben po celém světě.


Investování do whisky aneb alkohol může být zajímavou komoditou


Rozhodně si nemyslete, že je to o tom, naběhnout do obchodního centra a vykoupit všechny láhve, které vám padnou do oka. Tak investování do alkoholu ani v nejmenším nefunguje. Běžně dostupné láhve alkoholu jsou jistě vynikající a chutné, ovšem hodí se čistě jen na oslavy nebo popíjení s přáteli. Snadno dostupný alkohol tedy není z investičního pohledu nijak zajímavý. K zajímavým láhvím patří ty, kterých je málo. Jinými slovy se označují za limitované edice. Výrobce do řetězců pošle například jen pár desítek kusů.


Právě tyto láhve jsou z investičního pohledu těmi, které chcete vlastnit. Musíte však myslet na to, že alkohol je investice na několik let. Kromě toho je to druh investice, kdy vám nepostačí vlastnit jen jednu láhev. Vzhledem k tomu, že je to běh na dlouhou trať, musíte se kromě kvality a limitovaných edic zaměřit i na kvantitu. Čím více budete mít vzácných láhví, tím lépe. Limitovaná edice nebo zajímavá láhev by měla být starší 18 let. Vybírejte ty výrobce, o kterých víte, že jejich hodnota každým rokem vstoupá.


Proč whisky? Odpověď je jednoduchá!


Možná se ptáte, proč se vyplatí investovat právě do whisky? Odpověď je jednoduchá, jde o jeden z nejvýnosnějších druhů alkoholu. Whisky je ve světě investic jako doma. To se už ovšem nedá říct o ostatních alkoholických nápojích. Pojďme se společně na závěr podívat na pár zajímavých tipů, jak investovat do whisky.

  • Běžně dostupné láhve jsou z pohledu investic nepoužitelné
  • Ideální láhve jsou limitované edice nebo speciální druhy whisky
  • Whisky musí být starší 18 let
  • Zaměřovat se dá jak na dražší, tak levnější láhve. Kvalitní whisky se z pohledu investic rozhodně vyplatí. Láhve mohou přinést nárůst i o několik stovek procent
  • Zaměřujte se i na zahraniční trh. Zapomenout ovšem nesmíte na domovský stát
  • Láhve určené k investicím skladujte postavené, a to v chladnějších prostorách
Tvorba webových stránek: Webklient