Abyste se v budoucnu měli dobře a nemuseli obracet každou korunu, je dobré uvažovat nad nějakou formou investice. Velmi výhodným artiklem je v tomto směru zlato ve formě slitků. Jeho pořízení je dnes velmi snadnou záležitostí. Je ale třeba si dát pozor na to, u koho investiční zlato kupujete.

Rozpětí cen u zlata je v Česku mimořádně velké

V tuzemsku funguje hned několik eshopů, jež investiční zlato nabízejí. Proto je dobré si udělat srovnání nabídek před tím, než k samotnému nákupu přistoupíte. Cena zlata může být rozdílná klidně až o 10 %. Při investici v řádech desítek tisíc korun pak každé procento činí poměrně dost peněz, takže se porovnání nabídek jednotlivých obchodníků rozhodně vyplatí.

Co zvedá ceny zlata pro české a slovenské investory?

V Česku je tradičně zboží dražší nežli v západní Evropě. Platí to bohužel také pro investiční zlato. Zde je vyšší cena dána i tím, že česká mincovna, potažmo slovenská mincovna a další, zlaté slitky nevyrábějí, pouze je sem dovážejí z ciziny. Většinou tak v tuzemských eshopech narazíte na importované zlaté slitky ze švýcarských rafinérií, což se samozřejmě projevuje v nákladech obchodníků, tím pádem i ve výsledných cenách pro vás jako zákazníky. Paradoxně to ale znamená bohatou nabídku produktů, zlaté slitky se dají objednat v mnoha variantách.

Zajímejte se o to, zda je daný internetový obchod dostatečně spolehlivý a férový

Koupit investiční zlato je dnes stejně snadné, jako když si pořizujete běžné spotřební zboží. Věnujte však zvýšenou pozornost nejen cenám, ale také historii vybraného obchodu. Protože do zlata můžete vkládat své těžce nabyté peníze, je dobré sledovat, zda má daný prodejce pozitivní reference. Nezjistíte-li o obchodu dost informací, případně třeba nelze dohledat adresu, raději zvolte jiný eshop.

Tvorba webových stránek: Webklient