E-cigarety jsou hitem poslední doby. Plnohodnotně nahrazují klasické tabákové cigarety a přitom šetří peněženku a hlavně zdraví kuřáka. Elektronická cigareta totiž dodává tělu nikotin ve formě páry, která navozuje dojem kouře a stejně se i vdechuje, ale neobsahuje dehet ani další jedy a rakovinotvorné látky. Se způsobem fungování eCigarety souvisí i další pozitiva – neobtěžujete své okolí kouřem a pasivním kouřením, oblečení vám nenačichne zápachem kouře a nehrozí také popálení od cigaretového popelu.

Další výhodou elektronické cigarety je skutečnost že vypadá stejně jako klasická cigareta tabáková. Kuřák si tak s ní může pohrávat, pěstovat si dál své rituály a nepřichází tedy ani o tuto, pro někoho velmi důležitou, stránku kouření.

Velmi zajímavý je také obchodní model, který je v této oblasti opravdu ojedinělý. Prodejce totiž nevydělává na samotném prodeji elektronické cigarety, ale naopak její pořízení dotuje. Je to tedy elektronická cigareta s dotací. Pokud bychom hledali podobný prodejní model, můžeme ho přirovnat například k prodeji mobilních telefonů.

K samotné eCigaretě si pak kuřák může dokupovat nikotinová kapsle i s různou příchutí. Jmenujme namátkou klasické WBL Marlboro, Mentol nebo Kávu či Vanilku. Kapsle jsou dostupné s různou koncentrací nikotinu, takže si lze vybrat podle toho, jak silný kuřák člověk je. Varianty podle síly jsou celkem tři a navíc je dostupná i zcela beznikotinová kapsle. Právě i díky této škále je elektronická cigareta vhodná pro odvykání kouření a je ověřené, že je to cesta, která opravdu funguje.

Zajímavý bonus pro kuřáky představuje elektronická cigareta z hlediska různých zákazů, nekuřáckých restaurací a podobně. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasické kouření, které obtěžuje své okolí kouřem, můžete si eCigaretu „zapálit“ kdekoli a kdykoli se vám zachce – zákazy pro vás neplatí, takže elektronická cigareta opravdu znamená „kuř kde chceš“.

Foto: Sarah Johnson

Tvorba webových stránek: Webklient