Ještě jste nepodlehli trendu posilování a návštěvy fitness center? Zapomeňte na propocené hodiny strávené u stroje nebo činek. Posilovat jde i příjemněji. Sice vám nenarostou bicepsy a nevytvaruje se sixpack na břiše, ale zato budete mít silnou vagínu, a to se počítá!

Pravděpodobně jste o nich už slyšeli. Venušiny kuličky jsou něčím na pomezí mezi erotickou hračkou a zdravotní pomůckou. Koupíte je v sexshopu, doporučí vám je gynekolog a možná i urolog. Pomáhají totiž zpevnit svaly pánevního dna, které vám budou v životě užitečnější než sixpack či bicepsy. Díky pevným svalům pánve totiž zamezíte úniku moči a posílíte vagínu.

Cvičení s orgasmickými pocity

Venušiny nebo také Kegelovy kuličky se považují zčásti za erotickou hračku, protože přináší velmi příjemné pocity. Nemají však nic společného s pocity po kvalitním tréninku v posilovně. Tentokrát jde o pocity vedoucí k orgasmu. Samotné kuličky vás k němu pravděpodobně nedovedou, ale minimálně vás perfektně naladí. Jak totiž chodíte, kuličky se uvnitř hýbou (skládají se z venkovního obalu a vnitřní těžké kuličky, která se pohybuje), což přináší ony slastné pocity. Možná vás tak donutí zvednout zadek a chodit aspoň po místnosti. Takový nudný nákup, případně úklid domácnosti se s nimi stane hned lepší zábavou.

Obdarujte sebe i svou drahou polovičku

Aby Venušiny kuličky fungovaly, tedy aby se svalstvo posilovalo, je vhodné si osvojit základní Kegelovy cviky, tedy stahování dolních svalů. Stáhnete svaly, jako když chcete zastavit proud moči, chvíli držíte a následně pustíte. Cvičit se dá při sledování televize, ve frontě v obchodě nebo v práci za stolem.

A proč se vůbec namáhat? Odměnou vám bude lepší sexuální život, a to pro oba partnery. Že se žena při používání kuliček zúží či se jí bude snadněji dosahovat orgasmu, je hloupost. Dokáže ale lépe kontrolovat své vaginální svaly, což může pomoci k lepšímu prožitku v sexu.

Tvorba webových stránek: Webklient