Kouření sice nepatří mezi nejzdravější koníčky, nicméně když to člověku chutná, nechť si dá. Kuřáků cigaret však raketovým tempem ubývá. Není ani divu, jelikož hlavně lepší značky nebývale zdražily, což má samozřejmě negativní vliv na prodeje.

Naštěstí vždy existuje řešení. V tomto případě je to volně prodejný tabák, jenž je daleko levnější než samotné cigarety. Tabák je sice možné si doma balit do dutinek, nicméně stále více lidí dává raději přednost vodním dýmkám.

Lepší chuť za všech okolností

Hlavním kouzlo vodních dýmek spočívá ve vodě, která působí podobně jako filtr. Dokáže pojmout všechny škodliviny a nečistoty a dodat plicním sklípkům kuřáka pouze lahodný kouř. Ten samozřejmě ani tak není neškodný, avšak mnohem lépe chutná. Nemusí to tak být ovšem pokaždé. Hodně záleží na typu dýmky. Standardně se dají pořídit tři základní verze.

Malé dýmky

Vzhledem ke své kompaktní velikosti jsou jednak docela levné, jednak se dají snadno přenášet. Proto se jedná o oblíbené zboží hlavně u mladších ročníků, jelikož právě mladí lidé obrací každou korunu, a navíc chodí často na večírky, kde se vodní dýmka docela dobře hodí.

Existují zde však i jedno podstatné negativum. Malé dýmky nemají příliš velkou nádobu na vodu, což znamená, že nedokáží ochlazovat, potažmo čistit kouř tak efektivně, jako větší verze. 

Středně velké dýmky

Dýmky střední velikosti jsou obecně brány jako ideál. Nejlepší poměr mezi cenou a výkonem. Jejich nádržka na vodu už je o dost větší než v případě nejmenších modelů, což automaticky znamená i lepší požitek z kouření.

Velké dýmky

Takovéto verze se už prodávají převážně do čajoven. Jsou už opravdu velké a těžké, takže jejich přenositelnost je velmi omezená. Rozhodně se nejedná o zařízení, které by se běžně nosilo na večírky. Na druhou stranu kouření z těchto dýmek je opravdu velký zážitek i pro sváteční kuřáky.

Vhodný obchod

Vodní dýmky je dobré kupovat pouze v ověřených obchodech typu Shisharium. Nejenže se v něm dají pořídit samotné dýmky, ale i další doplňky, případně náhradní díly, třeba korunky na vodní dýmky.

Tvorba webových stránek: Webklient