Jak zdravé je vaše investiční portfolio? Rostoucí cena zlata by jej měla změnit. Zatímco dříve se doporučovalo držet ve zlatě od 5 do 10 % hodnoty majetku, letos se trend zcela obrátil.

Finanční poradci vám dnes poradí držet ve zlatě až 90 % hodnoty majetku. Zlato je totiž doslova pandemickým králem investic. S jarní vlnou pandemie se i jistoty měnily na cáry papíru, jenom zlato nastartovalo svůj raketový nárůst. A nejde o přehnané tvrzení, vždyť zvládlo dvakrát po sobě překonat svůj rekord. Skončilo nad 2000 americkými dolary za trojskou unci. Takže v plusu 30 %. Teď šla cena sice o 10 % dolů, je to ale jen dočasné a tyto klesající křivky předvádí zlato krátkodobě zcela běžně. Podle odborníků cena zlata ještě letos poroste. Kde tohle skončí? Někdo si myslí, že na 2100 amerických dolarech, jiní dokonce na 2300 amerických dolarech za trojskou unci. Vliv bude mít rozhodně vývoj koronavirové pandemie i výsledek americký voleb a povolební stav.

Věřit předpovědím o růstu zlata?

Rozhodně ano. A aktuálně nižší cena by rozhodně neměla odradit, ale přesně naopak, motivovat k nákupu zlata. Protože proč jej pak nakupovat později dráž? I když i tak se vyplatí. Zlato se totiž ve finančních portfoliích nedrží jako prostředek ke spekulaci a rychlému výdělku. Jde naopak o jistotu k udržení hodnoty majetku, případně pro zúročení vydělaných peněz. S tím vám totiž v bankách dnes již nepomohou ani spořicí účty. Téměř nulové úroky jasně velí hledat jinde.

Pojďte investovat do zlata

Nakoupili jste manželce zlaté šperky? To jste ale do zlata neinvestovali! Investiční zlato, které se hodí pro výše zmíněné účely, má pouhé dvě podoby: zlaté investiční slitky (ano, jde o ty pověstné zlaté cihly), nebo zlaté investiční mince (opět si je nepleťte, nejde o numismatické mince). Právě investiční mince jsou dnes stále oblíbenější i u drobnějších investorů. Hodí se pro pravidelné investování v menších částkách a v případě potřeby je pak lze i po menších částkách prodávat.

Zlatá horečka přichází. Kam po zlato?

Největší zásoby investičního zlata ze švýcarských rafinerií, ale i zlatých investičních mincí, drží e-shop www.zlate-mince.cz. Tato jednička na trhu již zlatem zásobila přes 60 000 klientů. Směle se přidejte.

Tvorba webových stránek: Webklient