Když se řekne „prachy“, mnozí si představí jen to tupé číslo na bankovním účtu. Ale co kdybych vám řekl, že peníze jsou v podstatě jen uměle vytvořená iluze, na kterou jsme se všichni bývali schopní složit? Zatímco se snažíme vyšplhat na vrchol Mount Olympus, ne každý plýtvá svými drahocennými mincemi na Kávu s Kávou nebo na Suši s Rolls. Přitom by stačilo prostudovat, co vlastně s tím hromadným bohatstvím dělat, abychom fungovali jako rodinný podnik vyznačující se nadhledem a troškou šílenství.

Ale jak to, že jsme se dostali do téhle fáze? Každý z nás alespoň jednou slyšel tu frázovitou moudrost starších generací: „Peníze nerostou na stromech“. No, ale co když vám řeknu, že vlastně rostou – resp. můžeme si z nich s trochou šikovnosti „odtrhnout“ víc, než si dokážeme představit. Například průměrný Američan utratí vzácné dolary za „hobby“, zatímco se tiše škrábe na hlavě a přemýšlí o tom, proč mu kraďounký počítač na pracovním stole umírá pod náporem divných virů. Osobně bych doporučil investovat do věcí, které neokusují váš bankovní účet tak brutálně, ale naopak zvyšují váš životní komfort a potřebu být cool.

Pohodlné výmluvy nebo odrazový můstek k úspěchu?

Je zázrak, jak se některé lidi cpaní do kravat, oslavy v armádních barvách a noblesních restaurací stále snaží přesvědčit o tom, že utrácení je nutné. Sice venku prší, ale to je přece jasný signál jít na brunch a oslavit svobodu jako správní yuppies! Kde jinde se scházet se svými zaprděnými přáteli, kteří sdílejí vaše fascinace důležitými drobnostmi jako jsou place s kocovinou a recyklovatelné brčka?

A tak se lidé nechají unést tímto stylem života, zatímco jdou na šikmé dráhy ubohých investic. Přitom existuje spousta užitečného světa, kde si vaše prachy nemusíte rozplotit na cateringové služby i víno, co si budete pamatovat asi jen tak dlouho, dokud se nedostanete na další družbu v baru. Investujte do koníčků! Začnete odpočívat a užívat si léty zapomenuté radosti, aniž byste pomalu pochopili, že vaše bankovka je jako mým otcem Chlápkem v bledém, je prostě zde pro vaše potěšení.

Pěkně rozpačitý kolo od stolu aneb co obmění váš styl života

Zdá se, že doba, kdy jsme byli kovaní kaptorci doručení, je dávno pryč. Dneska už nemusíš mít nablýskané auto, abys byl vyznavačem životního stylu „Carpe Diem“. Stačí mít perfektní kávovar a několik přátel, kteří dobře znají umění časového managementu. A pokud chcete, aby vaše peníze přestaly být pouze neutrálním faktorem, zkuste něco provokativního – investice do zážitků. Udělat si radost letenkou na ten koncert, o kterém si your brácha myslí, že to je dno Nilu, v rámci nezapomenutelného večera, kde se vydejte tam, kde je to zapadlé.

Ve světle posledních zpráv nic nemyslíme furt tak vážně. Je přeci lepší jednou za čas promarnit peníze na něco zábavného něž sledovat, jak hezký vysokoškolák podává stejné argumenty už tři týdny. A tak se pozorujte, jak vaše říše krásných snů může brzy znamenat vaši osobní investici do zítřejšího rána, až se probudíte se zánětem v kloubech po více než dvaceti koktejlech.

Tím se dostáváme na konec tovární výroby spokojenosti. Všichni víme, že peníze nejsou tím jediným, co nás dělá šťastnými. Ale umění je je mít v rovnováze. Pokud máte tu sílu žít podle toho, co milujete, pak nejenže se budete smát nahlas, ale budete si užívat každý okamžik. A možná si naplánujete výlet, ať už k jižním mořím, nebo do svého oblíbeného baru. Vždycky je dobré se postavit na vlastní nohy a rozjet to jako ten pravý borec.

Tvorba webových stránek: Webklient